Haridusteaduste instituudi uudised

DigiEfekti projekt: Opiq.
  • #õpetamine
  • meist mujal
Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi eripedagoogika ja logopeedia magistriõppekava üliõpilased Anni Varjo ja Laura-Liis Nõmme räägivad oma õppimis- ja praktikakogemustest.
  • uudis
TÜ haridusteaduste instituudi põhikooli mitme aine õpetaja magistriõppekava üliõpilased Minna Marleen Meremaa, Kertu Säinas ja vilistlane Anni Remmelgas räägivad oma kogemustest õpingutel ja tööelus.
Ilmus EHA uus number.
  • #õpetamine
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna kokkutulekule. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
HI vilistlaspäev
  • #vilistlaste kokkutulek
  • #vilistlane
Keeleõppemängudest.
  • meist mujal
Hele-Mai Viltrop ja Joonas Asumets on Tartu Ülikooli tudengid, kes said pärast gümnaasiumi lõpetamist kutse osaleda Tartu Ülikooli teaduskooli programmis „Talendid Tartusse!“.
Täiendusõppe kogemusseminar „Iga kogemus on väärtuslik“ 02.04.2024
  • #täiendusõpe
  • uudis
18.–22. märtsil käisid Tartu Ülikooli õpetajakoolituse üliõpilased ja vilistlased seitsmes koolis üle Eesti, et tutvustada gümnasistidele õpetajaameti eri külgi ning õpetajaks saamise võimalusi.
  • uudis
Materjalide abil soovitakse kujundada kliimamuutustega seotud arusaamu ja hoiakuid ning suurendada seeläbi kliimateadlikku käitumist ühiskonnas.
  • #kestlikkus
  • #koostöö
  • pressiteade
Digiefekt: õpilaste kodused digipiirangud
  • uudis
26. märtsil toimus haridusteaduste instituudi teadusseminar, kus instituudi töötajad tutvustasid kolleegidele oma viimase aja teadustööd.
  • #instituudist
  • uudis
Haridusmentor ja õpetaja Viivika Keskküla soovis saada õpetajaks juba lasteaias, kuid jõudis päriselt õpilaste ette aegamööda.
  • uudis
Seoses üleminekuga eestikeelsele õppele on Eesti Keele Instituut saanud väga suure ülesande – luua muukeelsete õpetamiseks üheksa kvaliteetset õppekomplekti.
Projektist CultureNatureLiteracy
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja Maria Toomi elus oli erialavalikut tehes kaks konkureerivat ametit – näitleja ja algklassiõpetaja –, millest peale jäi viimane.
  • uudis
Pille Granovski on Ülenurme Gümnaasiumi klassiõpetaja. 11-aastase õpetajakogemusega Pille ei kujutanud pärast keskkooli aga ettegi, et temast võib kunagi saada õpetaja.
  • uudis
18.–23. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit.