Haridusteaduste instituudist

Haridusteaduste instituut pakub õpetajakoolitust nii humanitaar-, reaal-, loodus- kui sotsiaalteadustes, olles ühenduslüli ning koostööpartner ülikooli kõigi valdkondade vahel.

Meil õpib ligi 1000 tudengit kokku 13 õppekaval. Sessioonõpe pakub tasuta paindlikke õppimisvõimalusi töötavale inimesele.

Oleme juhtiv õpetajate täienduskoolituse pakkuja Eestis – üle 100 erineva täiendusõppe programmi; aastas 3500 õppijat ligi 700 erinevast organisatsioonist.

Meil tehakse rahvusvahelisel tasemel teadustööd mitmetes valdkondades, sealhulgas õpetaja professionaalse arengu toetamises, õpilaste hindamises ja arengu toetamises, haridustehnoloogias ning eripedagoogikas.

Tegeleme ka õppejõudude õpetamisoskuste järjepideva arendamisega: pakume kõrgkoolididaktika kursusi nii TÜ doktorantidele, õppejõududele kui ka teistele kõrgkoolidele.

Koostöös Tallinna Ülikooliga ilmub Eesti Haridusteaduste Ajakiri, mis on eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga avatud juurdepääsuga ajakiri. Eesti Haridusteaduste Ajakiri avaldab eestikeelseid akadeemilisi originaaluurimusi ja teaduspõhiseid kaastöid kasvatusteadustest, haridusest ja õpetajakoolitusest kogu selle mitmekülgsuses.

Alates 2022. aasta jaanuarist tegutseb Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut Tartu südalinnas aadressil Jakobi 5. Vastvalminud Jakobi tänava hoones töötavad koos kõik haridusteaduste instituudi osakonnad, toimuvad nii õppetöö kui ka täienduskoolitused.

Instituudi põhikirjaga saab tutvuda siin.

Infotelefon: 737 6450

Valvelaua telefon: 5167430

E-post: haridus@ut.ee

Aadress: Jakobi 5, Tartu 51005

Jakobi 5 hoone lahtiolekuajad:

E-R 7.30-22.00

L-P 7.30-19.00

Hoone on kevadpühal 1. mail avatud kell 7.30-17.30.

Leia meid kaardilt!

teadusseminar

Instituudi töötajad jagasid üksteisega teadustöö tulemusi

President HIs